21 Styczeń 2018
Nawigacja
· Strona główna
· Ambasadorzy audiodeskrypcji w Polsce
· Artykuły
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Kalendarz
Ostatnie artykuły
· Audiodeskrypcja w ki...
· Pojęcie audiodeskrypcji
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Praca o audiodeskrypcji
· ocena filmów z audio...
· Kurs audiodeskrypcji
· Deskryptorzy. Kim są...
Najciekawsze tematy
· Praca o audiodesk... [3]
· Kurs audiodeskrypcji [3]
· Deskryptorzy. Kim... [3]
· ocena filmów z au... [0]
Powstanie pierwszy w Polsce przewodnik audio z audiodeskrypcją po szlaku turystycznym
TurystykaWielu z Nas w poszukiwaniu turystycznych atrakcji, malowniczych zabytków podróżuje do odległych miejsc, zagranicznych kurortów. Czy jednak w Naszym własnym mieście nie ma miejsc, które potrafią zaskakiwać, zaciekawiać, inspirować?
Mijamy je każdego dnia, spowite w błogim śnie, pokryte patyną wielu ludzkich historii - bogactwa kultury, które mimo, że widoczne, to jednak często niedostrzegane.
Fundacja Audiodeskrypcja pragnąc wydobyć na nowo blask skarbów dziedzictwa kulturowego miasta Białegostoku, rozpoczyna realizację projektu pt. "Białystok słowem malowany" - Przewodnik audio z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących po szlaku esperanto i wielu kultur.

Będzie to pierwszy w Polsce przewodnik audio z audiodeskrypcją, za sprawą której również osoby niewidome i słabowidzące będą mogły wreszcie zobaczyć
i doświadczyć barwnych bogactw z wielokulturowego tygla Białegostoku, w którym od setek lat stapiały się ze sobą różne narody i religie.
Przewodnik audio z audiodeskrypcją, prowadząc Nas śladami znanego białostoczanina Ludwika Zamenhofa - twórcy języka esperanto oraz Jakuba Szapiro - założyciela Białostockiego Towarzystwa Esperantystów, pozwoli nam odkryć 18 punktów znajdujących się na szlaku oraz poznać ciekawostki z nimi związane. Dzięki audiodeskrypcji, wędrując w głąb własnej wyobraźni, będziemy mogli zobaczyć Ratusz, Pomnik Ludwika Zamenhofa, miejsce, gdzie znajdował się dom rodzinny twórcy międzynarodowego języka Esperanto, Rynek Sienny, Synagogę Piaskower, pomnik Spalonej Synagogi, cerkiew św. Mikołaja, kościół św. Rocha, Bazylikę Mniejszą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Pałacyk Nowika, Centrum Esperanto, Dom Jakuba Szapiro, Szkołę Tarbut, VI LO, Pałacyk Gościnny, bramę Pałacu Branickich, Muzeum Historyczne, dworzec PKP.
Audioprzewodnik będzie także zawierał wskazówki dotyczące przemieszczania się między punktami, zarówno dla pieszych, jak też osób korzystających z komunikacji miejskiej. Wszystkie obiekty znajdujące się na szlaku esperanto i wielu kultur zostaną nagrane przez Telewizję Białystok w postaci plików video, które wraz z audiodeskrypcją zostaną umieszczone na portalu YouTube, tak by wielokulturowe miasto Białystok mogli również odkryć użytkownicy internetu.

Zadanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Białegostoku.


Fundacja Audiodeskrypcja została założona w 2009 roku. Jest pionierem techniki audiodeskrypcji w Polsce. Przedmiotem działalności Fundacji jest udostępnianie kultury i sztuki osobom z niepełnosprawnością sensoryczną.


Więcej informacji:
Barbara Kraśnicka - koordynator projektu
projekt@audiodeskrypcja.org.pl
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 32
· Najnowszy użytkownik: Ania
Ankieta
Jak oceniasz jakość audiodeskrypcji w Polsce?

Jest bardzo dobra

Jest dobra

Jest słaba

Jest bardzo słaba

Trudno powiedzieć

Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z audiodeskrypcja.org - Forum dyskusyjne musisz się zarejestrować.
Wygenerowano w sekund: 1.44 4,309,129 Unikalnych wizyt