21 Styczeń 2018
Nawigacja
· Strona główna
· Ambasadorzy audiodeskrypcji w Polsce
· Artykuły
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Kalendarz
Ostatnie artykuły
· Audiodeskrypcja w ki...
· Pojęcie audiodeskrypcji
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Praca o audiodeskrypcji
· ocena filmów z audio...
· Kurs audiodeskrypcji
· Deskryptorzy. Kim są...
Najciekawsze tematy
· Praca o audiodesk... [3]
· Kurs audiodeskrypcji [3]
· Deskryptorzy. Kim... [3]
· ocena filmów z au... [0]
Wystawa z audiodeskrypcją w Galerii Labirynt
Galeria sztukiGaleria Labirynt w Lublinie zaprasza na wystawę

"W środku nocy"
Angelika Markul i Nicolas Delprat

Audiodeskrypcja dostępna od 11.04.2012 do 26.04.2012
Od wtorku do niedzieli w godz. 12.00 r11; 19.00

Wspólna wystawa Angeliki Markul i Nicolasa Delprata stanowi próbę dialogu między artystami pochodzącymi z różnych środowisk kulturowych. Przed rozpoczęciem pracy nad wystawą artyści się nie znali. Oboje, niezależnie od siebie, wypracowali podobny język artystyczny i prezentują zbieżne zainteresowania. Oboje odwołują się do przeżyć z dzieciństwa i tworzą światy łudząco podobne do siebie: tajemnicze, pełne niedopowiedzeń, odwołujące się do wyobraźni, intuicji, emocji. Interesuje ich to, co nie może być wypowiedziane innymi środkami niż artystyczne i co silnie oddziałuje na podświadomość. Malarstwo Delprata i rzeźbiarska instalacja Markul zostaną połączone ze sobą i stworzą całościową realizację interpretującą na nowo przestrzeń Galerii Labirynt.
Wystawa odwołuje się do czasu nocy. Noc to pora tajemnicza, kiedy władze rozumu tracą moc, a ożywa wyobraźnia. Kojarzy się z ciemnością i tylko nikłymi światłami, z zarysami kształtów, widzianymi niewyraźnie, czasem snu i marzeń, lęków i przywidzeń. Wzrok nie odgrywa wtedy najważniejszej roli, ożywa słuch, a także czucie. Te właśnie znaczenia zostaną przywołane na wystawie "W środku nocy", która operuje sugestiami i nastrojem.

W ramach wystawy przygotowany został opis prezentowanych prac w formie nagrań audio, wydruków brajlowskich, wydruków tekstowych. Opisy prac zawierają dodatkowe informację wzbogacające odbiór wystawy.

Nicolas Delprat (ur. 1972 we Francji) studia odbył w uczelniach artystycznych Lyonu i Nantes (Francja). Współpracuje m.in. z FRAC Auvergne w Clermont-Ferrand, miał wystawy m.in. w centrum sztuki Le Magasin w Grenoble. Mieszka i pracuje w Brukseli. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem. Artysta posługuje się dużymi formatami, o skali jakby ponadludzkiej, inspiruje się scenografią do filmów s-f, jego płótna są abstrakcyjne i niezwykle nastrojowe. Wystawa w Labiryncie będzie pierwszym jego pokazem w Polsce, artysta zaprezentuje serię płócien malowanych techniką akrylową.

Angelika Markul (ur. 1977 w Szczecinie) jest związana z Francją. Wykształcenie zdobyła w Ecole Nationale Superieure des Beaux-arts w Paryżu, dyplom u Christiana Boltanskiego. Miała wystawy indywidualne m.in. w Galerii Foksal (2006) i w CSW Zamek Ujazdowski (2008) w Warszawie, a także w CSW Znaki Czasu w Toruniu (2009). Uczestniczyła m.in. w Triennale Młodej Sztuki w Turynie (2005). Własną twórczość Angelika Markul pojmuje jako aranżacje przestrzeni. Najważniejszym tworzywem są dla niej emocje. Z pomocą zazwyczaj prostych środków (światło, plastikowe folie, wentylatory, lód, szkło, drewno) tworzy niezwykle sugestywne realizacje, w których można stracić poczucie czasu i miejsca. W Labiryncie artystka stworzy jakby rodzaj rozbudowanej scenografii, ramy do malarstwa Nicolasa Delprata.
kuratorka wystawy: Magdalena Ujma

Galeria Labirynt
ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin
tel. 81 466 59 20
www.labirynt.com, e-mail: biuro@labirynt.com
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 32
· Najnowszy użytkownik: Ania
Ankieta
Jak oceniasz jakość audiodeskrypcji w Polsce?

Jest bardzo dobra

Jest dobra

Jest słaba

Jest bardzo słaba

Trudno powiedzieć

Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z audiodeskrypcja.org - Forum dyskusyjne musisz się zarejestrować.
Wygenerowano w sekund: 0.01 4,309,144 Unikalnych wizyt